Sık Sorulan Sorular

Komünite nedir?

Komünite, yıllık üyelik ücreti ödenerek abone olunan bir eğitim kanalı ve kapalı bir sosyal topluluktur.

Komünite’deki eğitimlerin ayrı ücretleri var mı?

Hayır. Komünite’de şu anda yer alan ve bundan sonra yer alacak olan tüm eğitimler, üyelik ücretine dahildir. Yıllık üyelik ücretini ödeyen herkes, üyeliği süresince tüm eğitimlere sınırsız erişebilir. 

Komünite’nin kapalı sosyal topluluğu nedir?

Komünite, üyelerinin, karşılıklı olarak birbirlerinin uzmanlıklarından faydalabilmesi için, Circle isimli altyapıyı kullanır. Circle, en temel haliyle üyelerin paylaşım yapabildiği, yer imi yapabildikleri, birbirlerinin paylaşımlarına yorumlar yapabildikleri, temiz bir sosyal medya altyapısıdır.

Haftalık canlı yayınlar herkese açık mı?

Hayır. Canlı yayınlar sadece Komünite üyelerine özel, etkinlikten önce üyelerle katılım bağlantısının paylaşıldığı, kapalı etkinliklerdir. YouTube gibi açık sosyal medyalarda yapılacak olan her türlü canlı yayın, promosyonel statüde olup, Komünite’nin sunmaya çalıştığı derinlemesine eğitim ve topluluk öğrenimi fırsatını kapsamamaktadır.

Komünite’ye herkes katılabilir mi?

Evet ve Hayır. Komünite’ye isteyen herkes, üyelik ücretini ödeyerek katılabilir. Ancak Komünite’nin kültürüne uymadığını fark ettiğimiz üyeleri, üyelikten çıkarma konusunda her zaman inisiyatif sahibiyiz. Ürün geliştirme serüveni, birçok insanın hayat tarzını değiştirme potansiyeli taşıyan bir yaşam disiplini geliştirme serüvenidir. Bu disiplini geliştirmemizde bize engel olacak olan hiçbir üyeyi kabul etmiyoruz ve eğer kabul ettiysek de üyelik ücretini geri ödeyip kendisini topluluktan çıkarıyoruz.

Fatih Güner ile yaratıcı koçluğu görüşmesi ne anlama geliyor?

Fatih Güner, Türkiye girişim-yatırım alanında tanınmış bir girişimcidir. Kendisi aynı zamanda 2016’dan beridir pasif gelir ürünleri ile kendine yan gelir sağlamaktadır. Komünite’nin fikirsel altyapısı, geçtiğimiz bu yıllar içerisinde gelişmiştir. “Yaratıcı Koçluğu” görüşmesi, Fatih Güner’in yeni üyelere Komünite’yi anlattığı, hedefleri ve potansiyelleri gösterdiği ve vizyonunu paylaştığı bir görüşme olacaktır. Bu görüşme sayesinde sizleri ürün geliştirme serüvenine başlamanız konusunda daha da motive etmeye çalışıyoruz.

Komünite’nin etkilendiği modeller nelerdir?

Komünite, fikirsel altyapısında en fazla On Deck isimli eğitim-topluluk platformundan etkilenmiştir. On Deck, üyelerinin üst düzey eğitimler aldığı, network etkisini kullanan ve girişimciler ile yatırımcıları buluşturan bir online eğitim kurumudur. Kendini, Harvard Business School’a rakip olarak konumlamaktadır. Komünite de, bu anlamda kendini üniversite deneyimine rakip olarak görmektedir. 

Komünite eğitimler kısmında Masterclass ve Design + Code isimli platformlardan etkilenmiştir. Tek üyelik ücreti ile tüm eğitimlere sınırsız erişme fikrini bu platformlardan almıştır. 

Katma Değer Fonu nedir?

Katma Değer Fonu, yaratıcılar ürün geliştirsin ve ürünlerini geliştirirken harcadıkları zamanın karşılığını alsınlar diye kurulmuş bir mikro yatırım fonudur. E-kitap, tasarım ürünleri, kodlanmış ürünler, online eğitim programları, newsletter’lar ve podcast’lar gibi dijital ve indirilebilir ürünlerin hayata geçmesini sağlamaya çalışır.

Katma Değer Fonu aynı zamanda bir performans pazarlama ajansı gibi çalışır. Yaratıcıları fonladıktan sonra ortaya çıkan dijital ürünlerin pazarlamasını, satışını ve yönetimini yapar. Ürünlerin yaratıcılarına, ürünleri satarak kazanç sağlar. Bu esnada kendisi de kazanır.